Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / Taşeron İşçi Üst Düzey FETÖcü Çıktı

Taşeron İşçi Üst Düzey FETÖcü Çıktı

En Yeni Taşeron İşçi Haberleri – Taşeron İşçi Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması Mensubu Çıktı!

Adana’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) hakkında sürdürülen soruşturmada, FETÖ’nün üst düzey imamı olduğu öne sürülen, taşeron bir şirkette işçi olarak çalışan 26 yaşındaki Çağrı G., Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri tarafından yakalandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerinin Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması hakkında düzenlediği operasyonda, örgüte bağlı olduğu iddia edilen 5 kişiyi gözaltına aldı. Polis, yaptığı soruşturmada ulaştırma hizmeti sağlayan taşeron bir şirkette işçi olarak çalışan Çağrı G.’nin askeri imam olduğunu, üst düzey rütbeli subaylar ile irtibatta olduğunu ve hassas görevlere atama işlemleri yaptığını tespit etti. Ekipler ayrıca aynı operasyonda yakalanan, bir kamu kuruluşunda işçi statüsünde çalışan Serkan D.’nin de KPSS’den (Kamu Personeli Seçme Sınavı) yüksek puanlar alan örgüt üyelerini, maliye, vergi dairesi vb. kamu kurum ve kuruluşlarına memur olarak işe yerleştirttiğinin de tespitini sağladı. Her iki şüphelinin de ‘ByLock’ uygulamasını kullandığı, telefon hatlarının ise kendilerinin değil yakınlarının üzerine kayıtlı olduğu bilgisi elde edildi.

15 Temmuz Darbe Girişimi Başarılı Olsaydı Teğmen Olacaktı!

Emniyetteki sorgularında susma hakkını kullanan Çağrı G. ve Serkan D. ile birlikte yakalanan Mahmut S., Sedat D., ve Ali L.’nin de polisler tarafından sorguları tamamlandı. Bir üniversitede öğrenim gördüğü saptanan Mahmut S.’nin ise 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde, teğmen olarak göreve başlayacağı da öne sürülen iddialar arasında. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasından sonra şüphelilerin, kullandıkları ‘ByLock’ isimli şifreli mesajlaşma programını sildikleri de tespit edildi. Ekipler, yakalanan şahısların bağlantılarını ve kamu kuruluşlarına atadıkları şahısları araştırıyor. Sorguları tamamlanan Çağrı G. ve Serkan D. çıkarıldıkları mahkemenin verdiği karar neticesinde tutuklandı. Diğer üç şüpheli ise çıkarıldıkları mahkemenin verdiği karar neticesinde adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.