Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / Taşerona Kadro Müjdesinde Yeni Gelişme

Taşerona Kadro Müjdesinde Yeni Gelişme

En Yeni Taşeron İşçi Haberleri – Taşeron İşçiye Verilen Kadro Müjdesinde Yeni Gelişme! 70 Bin Taşeron İşçi…

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan binlerce sözleşmeli personel kadro müjdesi bekliyordu. Hükümet, beklenen kadro müjdesi için harekete geçti ve çalışmaları hızlandırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde, bu çalışma için ayrı bir çalışma grubu oluşturuldu. Sözleşmeli personellere kadro düzenlemesi için sendikaların görüşünün alınmasına karar verildi. Hedef, kadro düzenlemesini ekim 2022’de Meclis’e getirmek!

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 565 bin sözleşmeli personel, kadro düzenlemesini dört gözle beklemekte. Sözleşmeli personeller ve geçici işçiler meselelerinin çözümü için hükümet, çalışmaları hızlandırdı.

Sözleşmeli kamu personellerine kadro müjdesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde, bu iş ile ilgilenmek üzere özel bir ekip oluşturuldu.

Meselenin çözülüp 2022 yılının ekim ayında Meclis’e getirilebilmesi için çalışmalar sürdürülmekte.

Hükümetin Belirlediği Hedef, Düzenlemenin 2022 Yılının Ekim Ayında Meclis’te Görüşülmesi Yönünde!

TRT Haber’in aktarmış olduğu bilgilere göre, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan tam 565 bin 35 sözleşmeli personel var. Daimi kadro için şu anda alternatifler değerlendirilmekte. Belli bir taslak üzerinde uzlaşıldıktan sonra sendikalardan da görüş alınacak.

Bu çalışmaların neticesinde tüm gözler Meclis’e çevrilecek. Meclis’in 1 Ekim 2022’de mesaiye başlaması ile beraber sözleşmeli personele kadro konusunun da gündeme alınması beklentiler arasında.

Geçici işçi statüsündeki personellerin çalışma sürelerinin 10 aydan 12 aya çıkarılması, taşeron işçi statüsündeki 70 bin personelin kadroya alınması ve bu personellere tayin hakkı verilmesi de ele alınan konular arasında.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.