Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / 50 Bin Yeni Personel Alınacak

50 Bin Yeni Personel Alınacak

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıkladı: 50 bin yeni personel alınacak, 8 bin 294 TL’ye varan maaşlar ile işçilerin tüm ihtiyaçları giderilecek!

Devlet eli ile kamu kurum ve kuruluşlarına, bakanlıkların bağlı olduğu merkez ve taşra teşkilatlarına, çeşitli devlet dairelerine kamu personeli alımları devam ediyor. Bu kapsamda yakın zamanda pek çok bakanlık bünyesinde binlerce personel alımı için ilanlar yayınlanmıştı. Bu defa da bir personel alım ilanı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından duyuruldu. Elde edilen bilgilere göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 50 bin yeni personel alımı yapacak, istihdam edilen personellere 7 bin 603 TL ile 8 bin 294 TL aralığında destek verecek. 50 bin yeni istihdam kapsamında başlatılan personel alımlarında detaylar ve başvuru şartları da açıklandı. İşte alım ile ilgili detaylar…

50 BİN YENİ İSTİHDAM SAĞLANACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in katılmış olduğu organizasyonda “Üretim Sürecine Katılım Programı” hakkında konuştu. İstihdam sayıları ve destek rakamlarına dair açıklamada bulunan Vedat Bilgin; bu projenin, Türkiye’nin çeşitli sanayi şehirlerinde uygulamaya alınmış olan yeni bir proje olduğunu ifade etti. Vedat Bilgin, Türkiye’nin istihdam açığına katkı sunacağını ve 2022 yılsonuna kadar Türkiye’nin her ilinde sanayide 50 bin yeni istihdam sağlanacağını belirtti.

MAAŞ BİLGİSİ VE PROGRAM SÜRECİ

Yürütülen “Üretim Sürecine Katılım Programı” kapsamında sanayi kuruluşları ile iş arayan vatandaşlar bir araya getiriliyor, 3 ve 6 ay olmak üzere destekler veriliyor. Bu işe katılım sürecinde, yapılan açıklamalara göre işçilerin tüm ihtiyaçları da karşılanıyor. Böylece devlet, ücretleri ve sigorta primlerini de karşılarken, işverenler de personellere 2 yıllık iş ve istihdam garantisi veriyor. Elde edilen bilgilere göre, program dahilinde alım yapılan personellere aylık 7 bin 603 TL ile 8 bin 294 TL aralığında destek sağlanacak.

PROGRAMA KATILIM ŞARTLARI

Özellikle tekstil, makine, gıda, kimya ve mobilya alanlarında destek sağlanacak. İmalat sektöründe faaliyet göstermekte olan işyerlerinin nitelikli işgücü istihdamı desteklenecek. Programa katılmak isteyen adayların İŞKUR’da (Türkiye İş Kurumu) işsiz olarak kayıtlı olması, 18-34 yaş aralığında olması, işveren ile kan bağı ya da yakınlığının bulunmaması, kurs ve programlara katılmış olması ve 12 aylık dönemde çalışan olmaması gerekiyor.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.