Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan tam 1071 kişilik kadro olanağı açıklaması yapıldı; başvurular dün itibarıyla başladı! Detaylar yazının devamında…

Bir süre önce toplu personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), dün itibarıyla başvuruları almaya başladı. Başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alan Gençlik ve Spor Bakanlığı, kontenjana ve şartlara ilişkin detayları da paylaştı.

MÜJDE BAKAN MEHMET MUHARREM KASAPOĞLUNDAN GELDİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarına devam ettiği şu günlerde bir personel alım ilanı da Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından verilen yeni personel alımı müjdesinin ardından, bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam etmek üzere bin 17 personel alımı yapacağı öğrenildi. Personellerin kura çekimi sonrası sözlü mülakata tabi tutulacağını açıklayan Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başvurular için de bir adres verdi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR ÜZERİNDEN OLACAK

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan listede yer alan işlerden her bir kişinin sadece bir işe başvurmasına izin veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, başvuruların 8 Ağustos 2022 tarihi ile 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun e-Şubesi üzerinden alınacağını açıkladı. Aynı zamanda başvuruları, Türkiye İş Kurumu şubelerine bizzat giderek yapmayı da mümkün hale getirmiş olan bakanlık, Alo 170 hattı üzerinden de başvuruda bulunabileceğini açıkladı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARINI DUYURDU

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açıklamasından sonra bakanlığın bünyesine alınacak bin 17 personel için aranan şartlar da açıklandı. Resmi Gazete ve Türkiye İş Kurumu aracılığıyla şartları duyuran Gençlik ve Spor Bakanlığı, aşağıdaki şartların mutlak yerine getiren adayların başvuruda bulunmasını istedi:

 • a) Başvuranın, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilmiş olan şartların tamamını taşıyor olması.
 • b) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak koşulu ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • c) 18 yaşını doldurmuş olmak, yani 12.08.2004 ve öncesi doğmuş olmak.
 • d) Her ne kadar affa uğramış bile olsa devletin güvenliğine karşı işlenmiş suçlardan, anayasal düzeni bozmaya yönelik ve bu anayasal düzenin işleyişine aykırı suçlardan, millî savunmaya karşı işenen suçlardan, devlet sırlarını ifşa ve casusluk suçlarından, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık gibi yüz kızartıcı suçlardan mahkûm olmamış olmak.
 • e) Özel kanunda ya da diğer mevzuatta yer alan şartların tamamını taşımak.
 • f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • g) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu neticelenmesi.
 • h) Emekli olmamış olmak.
 • i) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.
 • j) Başvuruda bulunacak kişinin tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya elverişli olması.
 • k) İkamet ettiği evin, başvuruda bulunduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında olması.
 • l) Başvuru yaptığı kadro için aranan personelin, o kadroda belirtilen cinsiyet şartını taşıyor olmak.
 • m) Eğer başvuran kişi engelli ise başvuracağı kadroda yapacağı işe mani olmayacak düzeyde engelinin bulunması.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.