Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / Türk Hava Yolları Personel Alımı

Türk Hava Yolları Personel Alımı

Türk Hava Yolları Personel Alımı: 17 bin TL maaş ile 2.200 memur alacak! Adaylarda aranan şartlar açıklandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyeler ve belediyelere bağlı kurum, kuruluş, dernek ve vakıflarda, bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatlarında ve çeşitli devlet dairelerinde kamuya personel alım ilanları devam etmekte. Kamu personel alımlarının yanı sıra Türk Hava Yolları da personel alımlarında iş arayan vatandaşları heyecanlandıran bir personel alım ilanı yayımladı. Bahsi geçen ilana göre Türk Hava Yolları, 17 bin TL maaş ile 2.200 memur alımı gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışında en çok tercih edilen havayolu firması olan Türk Hava Yolları, daha fazla hizmet sağlayabilmek amacıyla 3 farklı kadroda 2.200 personel alımı gerçekleştirecek. Personel alımlarında öne çıkan ve ilana başvuracakların en çok dikkatini çeken maddelerden biri; maaşın 17 bin TL olması… İşte personel alımı ile ilgili detaylar…

TÜRK HAVA YOLLARINA PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Geçen haftalarda pek çok personel alım ilanını yayımlayan THY, bir yeni personel alım ilanını daha yayımladı. Buna göre Türk Hava Yolları, 17 bin TL maaş ile 2.200 memuru bünyesine dahil edecek. Türk Hava Yolları bünyesinde istihdam edilmek üzere 700 pilot, 1.000 kabin memuru ve 500 uçak bakım personeli alımı ile toplamda 2.200 personel alımı gerçekleştirecek.

Konuyla alakalı olarak THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı’ndan gelen açıklamada; Türk Hava Yolları ailesi olarak büyümeye devam ettiklerini, büyüdükçe daha çok memur ve personel ihtiyacının doğduğunu ve bu nedenle 17 bin TL maaş ile THY bünyesine 2.200 memur alımı yapılacağını ifade etti.

PERSONEL ALIMLARINDA İSTENİLEN KOŞULLAR

Söz konusu Türk Hava Yolları personel alımlarında istenilen koşullar şu şekilde:

  • İyi düzeyde İngilizce biliyor olmak
  • Herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmak
  • Görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorununun olmaması
  • Yapılacak olan uçuşlarda istenilen yabancı dil şartını karşılıyor olmak
  • Simülatör dışında olmak sureti ile uçuş saatini tamamlamış olmak
  • İşe alınacak personelin en az 500 saat uçuş şartı

Başvuru yapılacak tarih aralığı henüz belirtilmedi ancak tarihlerin ilerleyen günlerde verilmesi bekleniyor.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.