Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / Hollanda Yurtdışından İşçi Alacak

Hollanda Yurtdışından İşçi Alacak

enyenitaseroniscihaberleri.com – Önce Almanya aldı, şimdi de Hollanda yurtdışından işçi alacak! Ödenecek ücret ise 76 bin TL!

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’dan gelen açıklamalar, Türkiye’de yaşayıp yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşları heyecanlandırmış, söz konusu açıklamalarda; özel izinler sonrasında Almanya’da havalimanlarındaki personel eksikliğini gidermek amacıyla 2.000 Türk işçinin istihdam edileceği belirtilmişti. Vatandaşlar Almanya’da çalışmak için şartları araştırmaya devam ederken, yurtdışından gelen diğer iş ilanları ilgi odağı oldu.

Bununla beraber Almanya’nın ardından, bu kez de Hollanda harekete geçti ve Hollanda hükümeti de aylık 76 bin TL maaş ile şoför, güvenlik görevlisi, bekçi ve hizmet personeli alımları için ilan yayınladı. Avrupa’da artan yaşlı nüfus, işgücünde eksiklik oluşturmaya devam ettiğinden dolayı Avrupa’da çalışma fırsatları ortaya çıkmaya devam ediyor. Avrupa’da çalışmak isteyenlere Hollanda’dan gelen müjdeli haberle Hollanda’da çalışmak isteyenlerin ne yapması gerektiği de merak konusu oldu. İşte, alım ile ilgili detaylar…

HOLLANDA İŞÇİ ALACAĞINI DUYURDU

Son zamanlarda yaşanan ekonomik sorunlar ve ardından gelen enerji krizi ile Hollanda mali açıdan birçok ülke gibi zor günler yaşamaya başladı. Hollanda, yaşanan problemlerle mücadelede çözümü de yurtdışından işçi transfer etmekte buldu. Farklı yabancı işçi bulma sitelerinde personel alım ilanları yayınlayan Hollanda hükümeti; şoför, güvenlik görevlisi, bekçi, hizmet personeli gibi sektörlerde çalışmak üzere toplamda 353 personel alımı gerçekleştirecek. Hollanda’dan yayınlanan iş ilanında, adaylarda aranan şartlar da paylaşıldı. İstenen özellikleri ve şartları asgari düzeyde tutmak isteyen Hollanda, ilk olarak işçi probleminin önüne geçmek istiyor.

HANGİ BELGELER İSTENİYOR

Hollanda 353 personel alacağına dair ilan yayınladı. Bahsi geçen personel alımlarında; Hollanda’da çalışma vizesi başvuru formu, pasaport, temiz adli sicil kaydı, iş akdi, diploma ve deneyimleri gösteren CV gibi belgeler isteniyor. Başvuruda bulunmak isteyen adayların, alakalı ilanlar üzerinden gerekli belgeleri temin etmesi ve açılan ilanlara başvurması gerekiyor. Elde edilen bilgilere göre Hollanda’nın, istihdam edeceği işçilere kur üzerinden 76 bin Türk Lirası maaş vereceği biliniyor.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.