Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / B Sınıfı Ehliyete Sahip Sürücü Aranıyor

B Sınıfı Ehliyete Sahip Sürücü Aranıyor

enyenitaseroniscihaberleri.com – B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olanlara müjde: Kamu kurumu personel alımına başladı! 18 – 40 yaş aralığında olanlar başvurabilecek!

B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olanlara müjde verildi. Kamu kurumları son zamanlarda peş peşe iş ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 18 – 40 yaş aralığında olup B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olan kişiler, kamu kurumuna işçi olarak alınacak.

Alımların şu an için sadece Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Akşam Sanat Okulu B ve A2 belgesi olanlar için geçerli olacağı ifade edildi. Kamu kurumu bünyesinde hem aşçı hem de temizlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılan alımlara ilişkin başvurular başladı. 6 Eylül 2022 Salı günü kuralar çekilecek, 10 Eylül 2022 Cumartesi günü ise kazananlar işbaşı yapacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KAMU İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  • Çalışmasına engel teşkil edecek bir hastalığının bulunmaması ve bu durumu belgelemek
  • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı konaklama sektöründeki Mikro işletmeler için hijyen eğitimi belgesine sahip olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • En fazla lisans mezunu olmak
  • Herhangi bir şekilde emekli olmamış olmak
  • 18 yaşını doldurmuş, 40 yaşını doldurmamış olmak
  • En az A2 belgesine sahip olmak
  • Konya il sınırları içerisinde ikamet etmek

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu belirlenen adaylar ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin başvurusu / görevi sonlandırılacaktır. Ayrıca adayların, belirsiz süreli olarak çalıştırılacağı belirtilmiştir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Başvurular, en geç 5 Eylül 2022 Pazartesi gününe kadar Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfasından yapılacaktır.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.