Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / PTT Personel Alımı Netleşti

PTT Personel Alımı Netleşti

enyenitaseroniscihaberleri.com – PTT’nin personel alımı netleşti: PTT’den konuya ilişkin haber geldi! Personel alımı için tarih verildi!

İş arayan milyonlarca vatandaş, PTT’nin personel alım ilanını beklemekte. PTT uzun bir süredir personel alımı gerçekleştirmedi. Alımların yakın zamanda başlamasını umut eden adaylar için önemli bir gelişme yaşandı. Gelen bir habere göre PTT’nin personel alımı netleşti. PTT’den konuyla alakalı haber geldi! PTT’nin personel alımı için tarih verildi.

Alınan son bilgiye göre postacı, şoför ve güvenlik görevlisi ile temizlik personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Alımlarda özel şartların bulunduğu söyleniyor. KPSS şartı aranacak olan PTT personel alımının ne zaman yapılacağı belli oldu!

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVINDAN 65 PUAN VE ÜZERİ ALINMASI GEREKİYOR

PTT’de postacı unvanı ile çalışmak isteyen adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olmaları gerektiği belirtildi. Öte yandan 6 aydan fazla hapis yatmamış olmaları da gerektiği gibi erkek adaylar ile ilgili askerlik durum belgesi de talep edilecek.

Güvenlik görevlisi alımı için adayların özel güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olmaları ile beraber Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan 65 ve üzeri puan almaları gerekmekte.

PERSONEL ALIMI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK

PTT personel alımlarının seçimden önce yapılacağı açıklandı. PTT, kargo teslim sorunlarını gidermek adına personel ve postacı alımı yapacağını duyurdu. PTT bünyesinde istihdam edilmek üzere seçimden önce personel alımlarının yapılacağı ifade edildi.

About iga

Check Also

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

enyenitaseroniscihaberleri.com – Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS’siz personel alıyor: Başvurmak için en az ilkokul mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.