Home / En Yeni Taşeron İşçi Haberleri / En Az İlkokul Mezunu Personel Alınacak

En Az İlkokul Mezunu Personel Alınacak

enyenitaseroniscihaberleri.com – İŞKUR en az ilkokul mezunu yüzbinlerce personel alacak! Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak.

İŞKUR Genel Müdürlüğünün kurumsal internet sitesi üzerinden çok önemli ilanlar yayımlandı. Bu ilanlar doğrultusunda toplam 111 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilanlara göre farklı kadrolarda personel alımı yapılacak ve başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Söz konusu ilanlara en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabildiği duyurularak ilanlara göre özel şartların da belirlendiği ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

İŞKUR’un internet sitesi üzerinden söz konusu ilanlara ulaşılabilir ve istenilen kadroya tıklayarak o kadronun ilanları görüntülenebilir. Başvuru yapmak istediğiniz ilan üzerinde e-Devlet’e giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

ARANAN ŞARTLAR

İlanlara başvuru yapacak olan adaylarda aranan bazı şartlar var. Öncelikle başvuruda bulunacak adayların genel şartlara haiz olması gerekiyor. Genel şartlara haiz olunduktan sonra adayların başvuru yapacakları ilana göre belirlenen özel şartları da karşılayabilecek nitelikte olması gerekiyor. Aranan şartlar şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olması
  • En az 18 yaşını doldurmuş olması
  • Başvuru yapılacak ilana göre değişiklik göstermekle birlikte en az ilköğretim mezunu olması
  • Çalışmalarını engelleyecek herhangi bir sağlık probleminin olmaması
  • Çalışanların iletişim kabiliyetinin yüksek olması
  • Vardiyalı çalışabilecek durumda olması
  • Aktif ve dinamik çalışabilme özelliğine sahip olması
  • Kamu haklarından mahrum olmaması
  • Adayın adli sicil kaydının temiz olması

KPSS ŞARTI YOK

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü sayfasında şu anda 111 bin açık personel alımı yer alıyor. 31 Ağustos tarihinden bu yana bu ilanlara başvuru yapılabiliyor. Bu alımlar özel sektöre ait olduğu için adaylarda KPSS şartı aranmıyor.

About iga

Check Also

Aile Bakanlığından Güzel Haber

enyenitaseroniscihaberleri.com – Aile Bakanlığı müjdeli haberi verdi! Bu haber, 65 yaşın altındakileri ilgilendiriyor! Günün güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.